H

E

Y

K

HEYK

KOMINY PRZEMYSŁOWE

Kominy przemysłowe są konstrukcjami o specjalnym przeznaczeniu, które służą do odprowadzania gazów i spalin powstałych w wyniku różnych procesów technologicznych. Znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, w których powstają duże ilości dymu, takich jak produkcja stali, przemysł rafineryjny i petrochemiczny oraz oczyszczanie wody i ścieków. W zależności od rodzaju zastosowania kominy przemysłowe mogą być jedno- lub wielokanałowe.

Typologia i charakterystyka kominów przemysłowych

Kominy przemysłowe można podzielić na kilka kategorii w oparciu o charakter i rodzaj odprowadzanego do atmosfery gazu. Istotną rolę odgrywają kominy przemysłowe z przewodami stalowymi w powłoce chemoodpornej charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na narażenia chemiczne, które stosuje się dla większości gazów i kominy pokryte wykładziną ze szkła boro-krzemowego stosowane przy odprowadzaniu mokrych i chłodnych gazów oraz kominy zaopatrzone w przewody ze stali kwasoodpornej stosowane przy obecności gazów agresywnych.

Na rynku można zaopatrzyć się również w kominy przemysłowe z wykładziną ceramiczną, które są przeznaczone dla suchych i gorących gazów i kominy z przewodami ze zwykłej stali przeznaczone do odprowadzania suchych gazów.

Kominy przemysłowe mogą być też jednoprzewodowe przeznaczone do odprowadzania spalin przez jeden przewód kominowy i kominy przemysłowe, które są wyposażone są w kilka przewodów kominowych.

Kominy przemysłowe są połączone ze źródłem dymu za pomocą przewodów kominowych. Powinny one spełniać wymogi normy EN 13084 i posiadać certyfikat CE, aby zapewnić bezpieczną ich eksploatację.

Podstawowe atuty kominów przemysłowych

Komin przemysłowy posiada kilka cech, które czynią go niezbędnym elementem procesów produkcyjnych dla wielu firm, a są nimi łatwość podłączenia komina do urządzeń produkcyjnych i zapewnienie czystego powietrza w każdym procesie produkcyjnym. Ponadto konstrukcje kominów przemysłowychposiadają możliwość odprowadzania dużych ilości oparów i ulepszone odprowadzanie spalin na dobrej wysokości. Instalacja komina przemysłowego jest dostosowana do wszystkich typów maszyn opalanych gazem i zdolna do wytrzymywania wysokich temperatur.

Komin przemysłowy jest produktem wodoszczelnym z dobrą izolacją z możliwością wyboru średnicy każdego kanału.

Montaż kominów przemysłowych

By wykonać prawidłowy montaż komina przemysłowego, niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego projektu, który powinien zawierać wszystkie elementy związane z dopasowaniem instalacji do wymogów technologicznych, gdzie określa się takie kryteria, jak wielkość, wybór materiału, wytrzymałość konstrukcji i rodzaj przewodu do spalin. Wybór i montaż przewodów jest uzależniony od typu gazu, który będzie odprowadzany do atmosfery.

Produkcja i sprzedaż – kominy przemysłowe

Większość prac montażowych komina przemysłowego może być wykonywana przy użyciu dźwigów, rusztowań i podestów powietrznych. Jeśli jednak sytuacja tego wymaga, można zastosować wyjątkowe środki, takie jak montaż za pomocą helikopterów lub użycie techników dostępu linowego.

Obecnie do budowy kominów przemysłowychnajczęściej stosuje się wysokie technologicznie materiały, takie jak stal o podwyższonej odporności na korodowanie lub tworzywa wzmacniane z włókna szklanego.

Rynek kominów przemysłowych

Zajmujemy się produkcją, montażem i sprzedażą kominów przemysłowych. Mamy w ofercie kompleksowy zakres usług, taki jak projekt i konstrukcja komina, jak również odpowiednie rozwiązania materiałowe właściwe dla składu chemicznego odprowadzania spalin i temperatury. Zajmujemy się również konserwacją instalacji kominów przemysłowych, która tylko w niewielkim stopniu zakłóca proces przemysłowy.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zakład Produkcyjno-Handlowy Heyk Bartosz Ciołczyk, NIP: 916-137-23-55, Grabownica 15, 56-320 Krośnice. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: bartoszciolczyk@op.pl

Kontakt - kominy przemysłowe