KOCIOŁ na słomę: 150kw, 250kw, 350kw, 500kw, 750kw, 1200kw, 1500kw
kotły na biomasę
Zajmujemy się produkcją kotłów na słomę od 1993 roku. Nasze ogromne doświadczenie pozwala nam oferować piece na słomę najwyższej jakości.
W ofercie posiadamy kotły na biomasę w mocach od 150 KW do 1500 KW. Są to kotły wsadowe, przystosowane do spalania słomy z kukurydzy, siana, ziół, rzepaku oraz lnu. Są to produkty niskotemperaturowe, przeznaczone głównie do pracy w układzie otwartym, ze specjalistycznym zbiornikiem akumulacyjnym.
Kotły HEYK HC wyposażone są w komorę spalania biomasy, komorę dopalania oraz wymiennik cieplny rurowy. Są to więc kompleksowo zaprojektowane urządzenia, które spełniają wszelkie normy ergonomicznego i prawidłowego użytkowania.
Warto zaznaczyć, że palenisko kotła możemy dostosować do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Jeśli więc poszukujesz pieca, który będzie zaprojektowany w specjalistyczny sposób to jesteśmy w stanie wykonać tego typu produkt.
Co istotne nasze urządzenia mogą być stosowane tylko i wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, z zabezpieczeniem zgodnym z normą PN-EN 12828+A1:2014-05. Wyposażenie instalacji grzewczych jest również zgodne z p. 4.6.3 ww. normy. Każdy nasz kocioł na słomę posiada znak CE.
Wybierz moc kotła, aby zobaczyć realizacje:
Kotły o mocy 300KW i mniej:
Kotły o mocy 300KW:
Kotły o mocy 500 – 750KW:
Kotły o mocy powyżej 1000kw:
Kotły o mocy 1000-1500kw:
Informacje dodatkowe:
Kotły serii HC przeznaczone są do spalania całych, dużych cylindrycznych balotów słomy o średnicy od 1,20m do 2,40m i wadze do 380kg. i 20% wilgotności. Załadunek komory spalania słomą odbywa się za pomocą wózka widłowego lub ładowarki. Początkowy zapłon jest ręczny. Spaliny z komory spalania przechodzą przez wiązkę rur w celu dalszego wykorzystania jej temperatury, a następnie przez komin. Zbiornik sprzedawany jest oddzielnie od kotła. Ze zbiornika akumulacyjnego ciepła woda jest dostarczana do różnych odbiorników (ogrzewanie, suszenie itp.).
*Na Państwa życzenie możemy dostarczyć zbiorniki akumulacyjne w pełni zaizolowane i osłonięte o pojemności 5 000, 10 000, 20 000, 30 000, 50 000 i 100 000 litrów. Zapraszamy do kontaktu w sprawie ofert cenowych i pytań.
Sterowanie procesu palenia została zaprojektowana i wyprodukowana przez naszego partnera. Obejmuje unijne wymagania środowiskowe i normy dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Spalanie jest sterowane elektronicznie w zależności od procentowej zawartości tlenu w spalinach, mierzonej przez sondę. Odbywa się to poprzez regulację powietrza do spalania, które można przełączać pomiędzy powietrzem pierwotnym na górze komory spalania a powietrzem wtórnym na dole komory spalania. Zapewnia to bezdymne i bezzapachowe spalanie. Optymalna temperatura wody na wylocie wynosi standardowo 85°C i może być ustawiona w systemie sterowania w zakresie 60 – 90°C. Po osiągnięciu wybranej temperatury wentylator powietrza do spalania zostaje zatrzymany.
Optymalna temperatura spalin to 150 – 250°C. Jeżeli zmierzone zostaną temperatury spoza tego zakresu, układ sterujący dostosuje dopływ powietrza do komory spalania.
Temperatura wody na wlocie musi wynosić co najmniej 65°C, ponieważ niższe temperatury mogą spowodować korozję kotła. Dlatego istnieje zawór trójdrogowy z ciepłą wodą z wylotu wody, który jest sterowany automatycznie przez termostat bocznikowy.
Założenie i instalacja systemu
Zaleca się, aby miejsce załadunku miało fundament, aby ciężarówka dostarczająca słomę mogła to zrobić bezpiecznie. Kocioł musi być ustawiony na wypoziomowanej betonowej podłodze, a wokół kotła musi być pozostawiona wolna przestrzeń minimum 50 cm na czas czyszczenia. Przed przednimi drzwiami kotła musi być co najmniej 2 m wolnej przestrzeni roboczej.
Zalety kotłów na słomę:
- Emisje CO2 spełniające nowe normy UE;
- Łatwe ładowanie, odpalanie i konserwacja;
- Poniżej 2% odpadów po spaleniu;
- System przeznaczony jest do ogrzewania obiektów średniej wielkości i dużych;
- Moc wyjściowa w zakresie od 150kW do 1500 kW;
- Kocioł, zbiornik akumulacyjny i komin w jednym;
- Okładzina zewnętrzna z blachy falistej „LINDAB” występuje w różnych kolorach do wyboru przez klienta;
- Komora spalania jest izolowana specjalnie zaprojektowanymi cegłami ogniotrwałymi o grubości 40 mm;
- Przyjazna dla użytkownika zaawansowana kontrola.
- Kocioł serii HC to rynkowy lider, o sprawdzonej sprawności.
- Niski poziom CO2 w spalinach;
- Sprawność: 83% + 5% dodatkowo ze zbiornikiem i kominem;
- Najlepsze wyniki rynku
- Automatyczne uruchamianie;
- Automatyczna funkcja stand-by po wypaleniu się beli;
- Zamyka przepływ powietrza w kotle i kominie w stanie spoczynku, zapobiegając utracie ciepła, gdy system nie pracuje;
- Minimalna korozja w kominie, ponieważ zawsze jest ciepły, zapewniając natychmiastowy ciąg podczas ogrzewania;
- Dłuższa komora spalania na życzenie klienta za dopłatą.