PROJEKTOWANIE / WYKONANIE

kotły na słomę

KOCIOŁ na słomę: 150kw, 250kw, 350kw, 500kw, 750kw, 1200kw, 1500kw

kotły na biomasę

Wszystkie kotły na biomasę projektujemy według potrzeb Klienta. Ogromne doświadczenie pozwala nam na rozbudowane realizacje.

Zajmujemy się produkcją kotłów na słomę od 1993 roku. Nasze ogromne doświadczenie pozwala nam oferować piece na słomę najwyższej jakości.

W ofercie posiadamy kotły na biomasę w mocach od 150 KW do 1500 KW. Są to kotły wsadowe, przystosowane do spalania słomy z kukurydzy, siana, ziół, rzepaku oraz lnu. Są to produkty niskotemperaturowe, przeznaczone głównie do pracy w układzie otwartym, ze specjalistycznym zbiornikiem akumulacyjnym.

Kotły HEYK HC wyposażone są w komorę spalania biomasy, komorę dopalania oraz wymiennik cieplny rurowy. Są to więc kompleksowo zaprojektowane urządzenia, które spełniają wszelkie normy ergonomicznego i prawidłowego użytkowania.

Warto zaznaczyć, że palenisko kotła możemy dostosować do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Jeśli więc poszukujesz pieca, który będzie zaprojektowany w specjalistyczny sposób to jesteśmy w stanie wykonać tego typu produkt.

Co istotne nasze urządzenia mogą być stosowane tylko i wyłącznie w instalacjach systemu otwartego, z zabezpieczeniem zgodnym z normą PN-EN 12828+A1:2014-05. Wyposażenie instalacji grzewczych jest również zgodne z p. 4.6.3 ww. normy. Każdy nasz kocioł na słomę posiada znak CE.

Jak przebiega współpraca?
1
Wspólne ustalenie potrzeb.
2
Ustalamy zakres, koszt i termin prac.
3
Wykonujemy wszystkie ustalone działania.
Piec na słomę
+48 508 032 055
Bartosz Ciołczyk
Zadzwoń po szczegóły.

Wybierz moc kotła, aby zobaczyć realizacje:

Kotły o mocy 300KW i mniej:

Kotły o mocy 300KW:

Kotły o mocy 500 – 750KW:

Kotły o mocy powyżej 1000kw:

Kotły o mocy 1000-1500kw:

KTO NAM ZAUFAŁ?
Tauron energetyka
Tauron wydobycie
PGG
PGNiG
Jucha beton
Polimex
Górażdze
Instal Rzeszów
Elektromontaż północ
Zepak
Consolis
Tugeb Polbud

Informacje dodatkowe:

Kotły serii HC przeznaczone są do spalania całych, dużych cylindrycznych balotów słomy o średnicy od 1,20m do 2,40m i wadze do 380kg. i 20% wilgotności. Załadunek komory spalania słomą odbywa się za pomocą wózka widłowego lub ładowarki. Początkowy zapłon jest ręczny. Spaliny z komory spalania przechodzą przez wiązkę rur w celu dalszego wykorzystania jej temperatury, a następnie przez komin. Zbiornik sprzedawany jest oddzielnie od kotła. Ze zbiornika akumulacyjnego ciepła woda jest dostarczana do różnych odbiorników (ogrzewanie, suszenie itp.).

*Na Państwa życzenie możemy dostarczyć zbiorniki akumulacyjne w pełni zaizolowane i osłonięte o pojemności 5 000, 10 000, 20 000, 30 000, 50 000 i 100 000 litrów. Zapraszamy do kontaktu w sprawie ofert cenowych i pytań.

Sterowanie procesu palenia została zaprojektowana i wyprodukowana przez naszego partnera. Obejmuje unijne wymagania środowiskowe i normy dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Spalanie jest sterowane elektronicznie w zależności od procentowej zawartości tlenu w spalinach, mierzonej przez sondę. Odbywa się to poprzez regulację powietrza do spalania, które można przełączać pomiędzy powietrzem pierwotnym na górze komory spalania a powietrzem wtórnym na dole komory spalania. Zapewnia to bezdymne i bezzapachowe spalanie. Optymalna temperatura wody na wylocie wynosi standardowo 85°C i może być ustawiona w systemie sterowania w zakresie 60 – 90°C. Po osiągnięciu wybranej temperatury wentylator powietrza do spalania zostaje zatrzymany.

Optymalna temperatura spalin to 150 – 250°C. Jeżeli zmierzone zostaną temperatury spoza tego zakresu, układ sterujący dostosuje dopływ powietrza do komory spalania.

Temperatura wody na wlocie musi wynosić co najmniej 65°C, ponieważ niższe temperatury mogą spowodować korozję kotła. Dlatego istnieje zawór trójdrogowy z ciepłą wodą z wylotu wody, który jest sterowany automatycznie przez termostat bocznikowy.

Założenie i instalacja systemu

Zaleca się, aby miejsce załadunku miało fundament, aby ciężarówka dostarczająca słomę mogła to zrobić bezpiecznie. Kocioł musi być ustawiony na wypoziomowanej betonowej podłodze, a wokół kotła musi być pozostawiona wolna przestrzeń minimum 50 cm na czas czyszczenia. Przed przednimi drzwiami kotła musi być co najmniej 2 m wolnej przestrzeni roboczej.

Zalety kotłów na słomę:

  • Emisje CO2 spełniające nowe normy UE;
  • Łatwe ładowanie, odpalanie i konserwacja;
  • Poniżej 2% odpadów po spaleniu;
  • System przeznaczony jest do ogrzewania obiektów średniej wielkości i dużych;
  • Moc wyjściowa w zakresie od 150kW do 1500 kW;
  • Kocioł, zbiornik akumulacyjny i komin w jednym;
  • Okładzina zewnętrzna z blachy falistej „LINDAB” występuje w różnych kolorach do wyboru przez klienta;
  • Komora spalania jest izolowana specjalnie zaprojektowanymi cegłami ogniotrwałymi o grubości 40 mm;
  • Przyjazna dla użytkownika zaawansowana kontrola.
  • Kocioł serii HC to rynkowy lider, o sprawdzonej sprawności.
  • Niski poziom CO2 w spalinach;
  • Sprawność: 83% + 5% dodatkowo ze zbiornikiem i kominem;
  • Najlepsze wyniki rynku
  • Automatyczne uruchamianie;
  • Automatyczna funkcja stand-by po wypaleniu się beli;
  • Zamyka przepływ powietrza w kotle i kominie w stanie spoczynku, zapobiegając utracie ciepła, gdy system nie pracuje;
  • Minimalna korozja w kominie, ponieważ zawsze jest ciepły, zapewniając natychmiastowy ciąg podczas ogrzewania;
  • Dłuższa komora spalania na życzenie klienta za dopłatą.
ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY
Zadzwoń 24/7
+48 508 032 055
Translate »