H

E

Y

K

HEYK

Schody metalowe zewnętrzne

Schody metalowe

Schody metalowe to jeden z kolejnych filarów działalności naszej firmy. Od wielu lat produkujemy schody zewnętrzne metalowe w modułowej konstrukcji. Świadczymy usługi w sposób kompleksowy – od pomiaru, przez wykonanie, aż po sam montaż schodów metalowych u Klienta.

Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością. Podesty mogą zostać wykonane z kraty WEMA lub z dowolnych innych kompozycji.

Posiadamy duże doświadczenie oraz wiedzę, dzięki czemu możemy podjąć się wykonania każdego zlecenia związanego ze schodami zewnętrznymi metalowymi.

Nasze realizacje wykonujemy zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firm.

Previous
Next

Schody metalowe to najtrwalsze produkty w tej kategorii. Produkcja schodów wymaga od rzemieślników doświadczenia, umiejętności i specjalnej wiedzy. Dlatego dobrym pomysłem jest zapytanie o prace czy portfolio, które już wykonali specjalistów z Heyk.pl, zanim wezwiemy konkretnego rzemieślnika, który zazwyczaj posiada własny zespół do wykonania całej pracy.

 

Produkcja nieskomplikowanych schodów metalowych odbywa się dość szybko, więc jeśli proces jest sztucznie opóźniany, warto zakwestionować kompetencje rzemieślnika.

 

Należy również pamiętać, że usługi fabrykacji nie kosztują dużo, jeśli duża suma jest niespodziewanie dodana do kosztów. Skutecznie wybrani fachowcy będą w stanie stworzyć mocny szkielet konstrukcji, a to jest gwarancją wieloletniej eksploatacji oraz bezpieczeństwa dla zdrowia i życia.

Zalety konstrukcji metalowych

Wśród niezaprzeczalnych zalet schodów metalowych są:

 • siła;
 • trwałość;
 • wszechstronność;
 • produkcja na zamówienie;
 • wygoda;
 • niezawodność;
 • niska cena;
 • szybka realizacja zamówień;
 • brak skrzypienia podczas długotrwałej pracy;
 • utrzymanie kształtu;
 • możliwość wyboru prawie każdego projektu.

Zastosowanie schodów metalowych

Bardzo często widuje się schody metalowe zewnętrzne w postaci ganków do domów, wjazdów na podjazd, garaży, przy wejściu do magazynów, do domów letniskowych lub domków letniskowych, a także na placach budowy.

 

Nowoczesne możliwości rzemieślników korzystających z wysokiej klasy sprzętu tworzą niepowtarzalne schody. Duże znaczenie ma jakość procesu tworzenia metalowej drabiny, dokładność spawania metalu.

Jak i z czego wykonane są schody metalowe?

Jako materiał do produkcji takich schodów stosuje się żelazo, stal, brąz lub aluminium. Kęsy tych metali są wykorzystywane w postaci rur metalowych, kształtek, blach stalowych. Metalowa podstawa dobrze nadaje się do odlewania, aby stworzyć pożądany kształt i wzór. W ten sposób w zależności od rozwiązania projektowego można stworzyć schody spiralne, kręcone lub proste.

 

Bezpośrednio przed ich instalacją, metal jest oczyszczony z zanieczyszczeń i traktowane z podkładem, aby zapobiec korozji. Przed oddaniem schodów do użytku, powierzchnia metalowa jest obrabiana specjalnymi narzędziami i masą podkładową, aby była jak najbardziej gładka i mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych.

Projektowanie schodów metalowych

Sam metal nie jest często wykorzystywany jako podstawa schodów zewnętrznych. Aby uszlachetnić wygląd wyrobu rzemieślnicy wykonują dodatkowe elementy z innych materiałów, wcześniej uzgodnionych. Może to być drewno, marmur, kamienie naturalne i syntetyczne, szkło i ceramika.

 

Ciekawym i oryginalnym akcentem może być sposób mocowania schodów wewnątrz. Na przykład, metalowe schody z podstopniami przymocowanymi do ściany bez podstawy mogą wyglądać nietypowo. Jeśli w domu nie ma małych dzieci ani osób starszych, można sobie poradzić ze schodami bez poręczy.

 

Jeśli decydujemy się na projekt z balustradą, warto rozważyć przezroczyste schody wykonane z grubego szkła, które od kilku lat jest w modzie. W przypadku nieklasycznych, luksusowych wnętrz mogą być dostarczone balustrady składające się z figur, spirali itp. W tym projekcie balustrady są malowane w kolorze antycznego srebra lub antycznego złota.

Montaż schodów metalowych

Przed zaprojektowaniem schodów metalowych szczególnie ważna jest ich przyszła lokalizacja. Montaż na zewnątrz budynku zazwyczaj nie powoduje żadnych specjalnych uwag lub problemów. Ale wewnątrz domu, mocowanie klatki schodowej musi być skoordynowane, a mianowicie biorąc pod uwagę wysokość od podłogi do sufitu, szerokość otworu drzwiowego i położenie klatki schodowej bezpośrednio do wejścia na pierwsze piętro.

 

Istnieje kilka wskazówek, których należy przestrzegać podczas montażu metalowych schodów wewnątrz budynku:

 • zgodność z wygodną wysokością kroku;
 • wolne kroki na schody;
 • proporcjonalny kąt nachylenia;
 • lokalizacja w niemieszkalnej części domu.

 

Jeśli budujesz swój własny domek letniskowy, dobrym pomysłem jest uwzględnienie obecności schodów w projekcie. To ułatwi instalację, zapobiegając prerogatywy zepsuć naprawy już wykonane.

Przykłady różnych typów schodów metalowych

 • Spiralne klatki schodowe. Podstawą dla tego typu jest słup, wokół którego znajdują się trójkątne stopnie. Kompaktowe wymiary pozwalają na zaoszczędzenie jak największej ilości wolnego miejsca.
 • Drabiny schodkowe są jednym z najprostszych produktów. Mogą być wyposażone w podest, z prostokątnymi stopniami. Zapewniają one zwiększony poziom bezpieczeństwa.
 • Schody łukowe charakteryzują się lekkim łukiem z podstopniami zwężającymi się ku podstawie. Praktyczna opcja, gdy kształt i dostępność budynku są nietypowe.
 • Metalowe klatki schodowe z mocowaniem wzdłuż kalenicy (najwyżej położona linia dachu). Ekstrawaganckie rozwiązanie, które przyciągnie wzrok Twoich gości.
 • Klatki schodowe bez podstawy. Nowoczesny styl „Art Nouveau (secesja)” . Schody są trwale zakotwione w ścianie za pomocą płyty mocującej, która jest ukryta w ścianie. Wymaga wysokiej precyzji i dużego doświadczenia rzemieślniczego.
 • Podpory konstrukcji są często ukryte w ścianie. Estetyczny wariant podstawy dla perfekcyjnego wzornictwa.

Rodzaje schodów metalowych

Różne wzory schodów metalowych są używane do instalacji na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Schody metalowe zewnętrzne powinny charakteryzować się takimi właściwościami jak trwałość i odporność na agresywne środowisko. W końcu konstrukcja będzie wystawiona na działanie palącego słońca, ekstremalnych temperatur i opadów w postaci deszczu i śniegu.

 

Przed montażem cała konstrukcja jest zabezpieczana środkiem antykorozyjnym. Schody metalowe czarne do użytku zewnętrznego są dobrze sprawdzone. Inne rodzaje konstrukcji, np. schody spiralne, nie są tak praktyczne. Aby zabezpieczyć wejście do budynku, nad schodami dodatkowo zbudowano zadaszenie.

 

Wewnętrzne metalowe klatki schodowe będą okresowo wymagały malowania. Jest to jedyna zasada pozwalająca zachować pierwotny wygląd konstrukcji. W porównaniu do schodów zewnętrznych, schody wewnętrzne nie wymagają specjalnego czyszczenia, wystarczy regularne wycieranie ich z kurzu domowego.

 

Przy wyborze rodzaju konstrukcji należy wziąć pod uwagę, że przenoszenie na spiralne schody przedmiotów o dużych gabarytach, takich jak meble, jest niewygodne, a nawet niebezpieczne. Jeśli takie działania są planowane, idealne będą proste schody metalowe.

czytaj dalej

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zakład Produkcyjno-Handlowy Heyk Bartosz Ciołczyk, NIP: 916-137-23-55, Grabownica 15, 56-320 Krośnice. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: bartoszciolczyk@op.pl

Kontakt - schody metalowe